Messina

8 października 2014

 

Nie wiem czy wiecie, ale w zeszłym roku firma Coto baby, otrzymała Certyfikat jakości KidZone. Świadczy to o tym, że starają się zapewnić swoim klientom najwyższe standardy i jakość swoich produktów.

 

Jednym z tych produktów jest także wózek wielofunkcyjny Messina.

Wielofunkcyjny czyli jaki?

Ano taki, który posiada wiele funkcji ;)

Możemy go użytkować od pierwszych dni życia, naszego maluszka i pożegnać go dopiero wówczas kiedy zrezygnuje z podróżowania w swoim pojeździe.

Zestaw składa się z :

– gondoli

– spacerówki

– fotelika samochodowego.

Gondola wyposażona jest w uchwyt do przenoszenia i trzystopniową regulację podgłówka, która świetnie sprawdza się przy ciekawych świata szkrabach. Dla najmniejszych dzieciaczków mamy także dodatkową wkładkę stabilizującą.

Spacerówka natomiast, prócz bardzo ciekawego design’u ?

Dla wygody dzieciaczków ma regulowany podnóżek oraz rzecz jasna oparcie. W przypadku dłuższego spaceru nie trzeba obawiać się o komfort podczas drzemki.

Wiele mamuś zwraca uwagę na wymiary siedziska, więc śmiało mogę Was pocieszyć, że nie wygląda to źle. Długość 84 cm, szerokość 30 cm {w zimowym kombinezonie będzie też wygodnie}, głębokość 27.

Ogromny plus za przekładane przodem lub tyłem siedzisko. Jesienny, chłodny wiatr nie będzie wiał prosto w buźkę, kiedy odwrócimy bobasa. Ja na przykład bardzo cenię tę funkcję przy swojej gadule, której buzia się nie zamyka niezależnie od pogody

Fotelik samochodowy ma w zestawie daszek i okrycie na nóżki.

Posiada także funkcję kołyski, którą możemy wykorzystać w domu. Wygodę w przenoszeniu zapewni nam użyteczny uchwyt.

Fotelik Messina posiada adaptery do systemu ClickN’Go, które pasują do popularnych Maxi Cosi.

Szczerze mówiąc jestem przeciwniczką nagminnego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych, dłużej niż wymaga tego podróż samochodem. Bardzo wzburza mnie fakt odbywania wielogodzinnych spacerów w foteliku na stelażu wózka. Dbającym o kręgosłupy swoich dzieci – nie polecam. Fotelik samochodowy jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczony do jazdy samochodem.

Wracając do Messiny.

Stelaż całego wózka waży tylko 9,5 kg. Więc po rozmontowaniu spokojnie poradzi sobie z nim drobna osoba.

Gondola to tylko 4,5 kg, spacerówka również, zaś fotelik tylko 3 kg.

Wózek wyposażony jest także w sporej wielkości koszyk, który jest łatwo dostępny, ze względu na budowę.

Rączka pokryta została ekoskórą, dzięki czemu zapewniamy sobie wygodę prowadzenia, oraz mniejsze ryzyko uszkodzeń.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na duże, cztery, pompowane koła z resorami. Przednie oczywiście z możliwością blokady jazdy na wprost. Mamy więc gwarancję, że wózek sprawdzi się nam nie tylko na gładkiej i prostej powierzchni.

Na wieczornych spacerach bezpieczeństwo zapewnią nam elementy odblaskowe.

Wydaje mi się, że Messina to bardzo dobre rozwiązanie, gwarantujące zadowolenie. Potwierdzamy więc fakt, iż certyfikat został wydany jak najbardziej słusznie

 

Autor: Żaneta Bomba